Skrócenie zakazu przez blokadę alkoholową

Skrócenie zakazu przez blokadę alkoholową polega na tym, że Sąd wydaje postanowienie, w którym zezwala kierowcy, aby  przez pozostały okres trwania zakazu, mógł poruszać się pojazdem, który jest wyposażony w blokadę alkoholową.

Skrócenie zakazu przez blokadę, nie jest skróceniem zakazu, a zmianą sposobu jego wykonywania. Powyższe oznacza, iż zakaz prowadzenia pojazdów nadal obowiązuje kierowcę, jednakże ograniczony jest do pojazdów, które nie są wyposażone w blokadę alkoholową.

Skazany zgodnie z art. 182a k.k.w. może złożyć wniosek o blokadę, wówczas gdy:

  1. zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych był wykonywany przez okres co najmniej połowy orzeczonego wymiaru, a w przypadku dożywotniego zakazu musi upłynąć co najmniej 10 lat,

  2. postawa, właściwości i warunki osobiste skazanego oraz zachowanie w okresie wykonywania zakazu prowadzenia pojazdów uzasadniają przekonanie, że prowadzenie pojazdu przez tę osobę nie zagraża bezpieczeństwu w komunikacji.

W sprawie o skrócenie zakazu Sąd ocenia przede wszystkim właściwości i warunki osobiste skazanego, jego postawę i zachowanie w okresie trwania zakazu np. czy w karcie karnej skazanego pojawiło się nowe przestępstwo, czy też przestrzega porządku prawnego, czy posiada pracę, czy ma rodzinę na utrzymaniu bądź opiekuje się chorym członkiem rodziny.

skrócenie zakazu przez blokadę alkoholową

W sprawie o skrócenie zakazu ważne jest napisanie  bardzo dobrze uzasadnionego pisma procesowego, którym jest wniosek o skrócenie zakazu przez blokadę alkoholową, gdyż to w dużej mierze na jego podstawie Sąd podejmuje decyzję czy zgodzić się na blokadę czy też nie.

NASZE DOŚWIADCZENIE:

Posiadamy wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu spraw o jazdę samochodem po alkoholu. Nasza Kancelaria zajmuje się zarówno sporządzeniem wniosków do Sądu, jak i reprezentowaniem w toczącym się postępowaniu.

Zadzwoń po bezpłatną konsultację! 697053659

lub wyślij mail na

biuro@adwokat-stelmaszczyk.pl

Ten wpis został opublikowany w kategorii artykuły. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 Responses to Skrócenie zakazu przez blokadę alkoholową

  1. Georg Kellmann pisze:

    Witam, wczoraj podczas kontroli policja stwierdziöa u mnie 0,17 mg/l, po 15 min, 0,15. W komisariacie 0,09. Co robi* üeby odzyska* prawo jazdy? Pozdrawiam, Georg Kellmann

    • Mariusz Stelmaszczyk pisze:

      Czeka Pana sprawa w Sądzie o wykroczenie prowadzenia samochodu w stanie po użyciu alkoholu z art.87 par. 1 k.w. Jak tylko sprawa trafi do Sądu powinien Pan wysłać do Sądu pismo – wniosek o dobrowolne poddanie się karze grzywny za popełnione wykroczenia kierowania samochodem pod wpływem alkoholu i odstąpienie przez Sąd od zakazu prowadzenia pojazdów. W tym piśmie powinien Pan przedstawić argumenty skazujące na to, że stan zagrożenia stworzonego dla bezpieczeństwa w komunikacji nie był znaczny, dotychczasowy sposób Pana życia przemawia za uznaniem, że był to jednostkowy przypadek w Pana życiu, a orzeczenie zakazu prowadzeni pojazdów, nawet na najkrótszy okres, tj. 6 miesięcy spowoduje dla Pana i rodziny tragiczne skutki. To tak w wielkim skrócie, bo lista argumentów, które mogą przekonać Sąd do odstąpienia od zakazu prowadzenia pojazdów jest najczęściej znacznie dłuższa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *