Dostałem postanowienie o zatrzymaniu prawa jazdy co dalej?

W każdym przypadku, gdy u pijanego kierowcy alkomat wskaże wynik co najmniej 0,10 mg/l alkoholu czy też badanie krwi wykaże co najmniej 0,2 promila alkoholu, Policja zatrzyma takiemu kierowcy dokument prawa jazdy.

Następnie Sąd lub Prokurator wydaje postanowienie o zatrzymaniu prawa jazdy lub jego zwrocie kierowcy. Jeżeli prawo jazdy zostanie zatrzymane kierującemu, wówczas odpis takiego postanowienie wraz z prawem jazdy, zostaje wysłany do właściwego wydziału komunikacji (starosty).

Kierowca, który otrzymał postanowienie o zatrzymaniu prawa jazdy, a nie zgadza się z tą decyzją może złożyć zażalenie na takie postanowienie. W zażaleniu kierowca powinien wskazać dlaczego decyzja o zatrzymaniu prawa jazdy jest niesłuszna i dlaczego Sąd powinien wydać postanowienie o zwrocie kierującemu prawa jazdy. Termin na złożenie zażalenia wynosi 7 dni, liczony od dnia otrzymania przez kierowcę postanowienia o zatrzymaniu prawa jazdy.

Więcej na temat procedury zatrzymania prawa jazdy znajduje się w artykule: Co dalej z zatrzymanym prawem jazdy przez Policję?

Ten wpis został opublikowany w kategorii artykuły. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *